Emekliye ‘simit sat’ diyen MHP’li milletvekili milyonluk ihaleler aldı

Aylık 10 bin TL maaş alan ve açlık, yoksulluk sınırının altında yaşam savaşı veren emeklilere “Her şeyi devletten bekleme, ayda 10 bin lira kazanabileceğin ek iş bul. Simit sat, su sat” tavsiyesinde bulunan MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı’nın şirketinin kamudan milyonluk ihaleler aldığı ortaya çıktı.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, Ramazan Kaşlı’nın aile şirketi Kaşlılar Mağazacılık ve Pazarlama Şirketi, AK Partili Nevşehir Belediyesi, Kayseri’nin AK Partili Melikgazi Belediyesi ve AK Parti döneminde Kırşehir Belediyesi’nden 2018’den bu yana yaklaşık 5 milyon liralık ihale aldı.

VEKİLKEN İHALE BAĞLADI, KÜRSÜYE 3 KEZ ÇIKTI

Ramazan Kaşlı, şirket ortağı olduğu ve aynı zamanda MHP Milletvekili olarak Meclis’te görev yaptığı sırada Kırşehir Belediyesi’nden 122 bin 472 TL, Kayseri Melikgazi Belediyesi’nden 120 bin 737 ve Nevşehir Belediyesi’nden de 17 bin 454 lira olmak üzere 260 bin 663 TL değerinde üç ayrı ihale aldı.

Şirket 2018 yılından bu yana çoğunluğu AK Partili Nevşehir Belediyesi’nden olmak üzere olmak üzere 11 kamu ihalesi kazandı. Belediyelere iş elbisesi ve ayakkabı satan şirketin kasasına 6 yılda toplam 4 milyon 911 bin 696 TL girdi. Milletvekili seçildiğinden bu yana 10 ayda sadece 3 kez TBMM kürsüsüne çıkan Kaşlı, hiçbir önerge de vermedi.

EMEKLİYE ‘SİMİT SAT’ TAVSİYESİ VERMİŞTİ

MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, yerel bir televizyon kanalında katıldığı programda pazarda karşılaştığı bir emekliyle diyaloğunu paylaştı.

Emekli maaşına zam bekleyen kişiye ne yaptığını sormasına karşın bir şey yapmadığı yanıtı aldığını belirten Kaşlı, “Bizim de bir şey yapmamız lazım” diyerek ‘tavsiyeler’ sıraladı. Kaşlı “Domates mi alır satarız, su mu alır satarız? 10 bin lira ek gelir getirecek. Daha önce ben biliyorum, öğretmen, okul bittikten sonra simit satıyordu, su satıyordu. Çünkü o zamanlar 100 lira maaş, 50 lira kiraydı. O dönemleri de yaşadık 80’li yıllarda. Vatandaşımızdan da aile ekonomisine katkı sağlayacak bir şeyler bulmasını, uğraşmasını isteriz sadece devletten beklemek yerine, atalarımızın dedelerimizin yaptığı gibi” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x